категорії: блоґ-запис

Бойко Петро Борисович

теґи: колекціонер, художник

Петро Бойко Народився 25 квітня 1954 року в місті Прилуки Чернігівської області. Навчався у 1-ій, 3-ій, а закінчив 10-ту Прилуцьку середню школу. Працював у різних місцях. За свою бунтарську антирадянську поведінку неодноразово був попереджуваний працівниками Прилуцького відділення КДБ про те, що служитиме «у білих ведмедів».

Служив у Архангельській області, в «стройбаті» на лісоповалі з 1973 по 1975 р. Разом з ведмедями звісно ж слухав радіо «Свобода».

Десь із п`ятирічного віку й донині Петро Бойко є затятим колекціонером. У його приватному житлі-музеї сотні зразків різного роду живопису та старожитностей.

Одного чудового дня в своєму житті утвердився в бажанні малювати. Часто виїжджав з прилуцькими художниками на малювання ескізів. А з часом поступив у Московську ВНАОМ, котру закінчив у 1993 р.

Нещодавно стольний Київ уперше познайомився з роботами художника Бойка. З легкої руки бізнесмена-поціновувача мистецтв Миколи Панасенка Петра Борисовича став одним із тринадцяти учасників виставки «Стиляги в Киеве», що проходила в арт-галереї "Софійська" з 13 грудня 2008-го р. по 14 січня 2009-го.

Нині пана Петра легко можна знайти у Прилуках. Він продовжує багато читати, малювати, розширювати свою колекцію. Картини Петра Бойка можна побачити як у нього вдома, так і в приватних збірках любителів живопису з України, Росії, Білорусі, Німеччини, Ізраїлю, США. Його робота присвячена трагедії 11 вересня 2001 року була подарована Карлосу Паскуалю.

Одружений, має двох дітей.

ще статті про прилуцького художника-стилягу:

на pryluky.com

і на priluki.info