категорії: фото

Євро 2012 у Катерини Каращук

теґи: Євро 2012, Катерина Каращук, Прилуки, вишивка, вишивки, вишиті рушники

О, Боже,  о, Боже,  о, Боже..! Це неймовірно! Зайшла я в гості до прилуцької Заслужентї майстрині народної творчості Катерини Каращук, а там, а там...! Словом, вона нові рушники вишила. Гладдю, мережкою, вирізуванням, червоними і чорними нитками, на тему....: "Євро 2012". А-а-а-а! Це вибух мозку. О, так, я обожнюю почуття гумору і неординарність мислення цієї сімдесятип`ятирічної чарівної жінки.

Вишила вона два рушники з багатою орнаментикою. На одному –  бутони квітів, обрамлюючі гілочки-листочки котрих пані Катерина вигадала такими, щоб підходили до логотипного цвіту-м`яча "Євро 2012". І вийшло це в неї пречудово: виведена червоно-чорною гладдю символіка футбольного чемпіонату, разом з м'ячем і надписом 2012 – це те, що вартує бачити, розповсюджувати і робити культовим...

На другому ж рушнику – один з найулюбленіших моїх малюнків: Матір-Берегиня, котра зазвичай зображається з руками-квітами, цього разу в Катерини Семенівни виведена з руками-хрестами. Виконана робота мережкою і вирізуванням, покладена білим по білому. У Берегині – руки хрести, котрі означають, як пояснила сама вишивальниця, що вона молиться. А за що Берегиня молиться? Те вишите-вирізане на сміжечці над нею: дві команди футболістів, котрі по три з одного боку і три – з іншого, – біжать до м`яча. 

"Ой, такі мені смішні ці роботи, – мовить з посмішкою пані Катерина, – ще скажуть люди, що це вона собі таке придумала дивакувате вишивати? А ось так мені захотілося..."

У вишивальниці Катерини Каращук
Рушник "Євро 2012"
Берегиня, що молиться за футболістів
Три рушники - два кольори
Катерина Семенівна Каращук власною персоною