категорії: фото

Бодрум, Туреччина (передчування)

теґи: Бодрум, Туреччина, автомандрівка, гольф-клуб, достовиди, подорож

Бодрум, названий в минулому Халікарнос, розташований в бухті, оточеній пальмами, на південно-східному узбережжі Егейського моря. Зважаючи на багате античне минуле, місто приваблює до себе переважно поціновувачів історії та мистецтв.

Бодрум (Bodrum) – місце зустрічі Егейського і Середземного морів. Старогрецька назва міста – Галікарнас, він був свідком коли століттями мінялися цивілізації. Заснований в 1200 році до н.е. дорійцями, що прийшли з Пелопоннеса. У IV столітті до н.е. було завойоване лікійцями, а потім персами. Галікарнас був завойований Олександром Македонським. Пізніше, після візантійського і римського періодів в історії міста, лицарі побудували тут фортецю св. Петра. Архітектор Генрі Шлегельхольт використовував для будівництва камені древнього Мавзолею. Назва «Бодрум», яка означає «підвал», місто отримало завдяки підземним оборонним спорудженям замку. У 1523 році османи вигнали лицарів з міста і узяли владу в свої руки.

Бодрум називають столицею турецького «блакитного берега». Це місто – античний Галікарнас – знаменитий, як своїми пам'ятками: монументальною гробницею Мавсола – мавзолеєм, яка вважалася одним з семи чудес світу, кріпосним замком св. Петра і іншими античними пам'ятниками, відвідати які з'їжджаються туристи зі всіх кінців світу, так і дивними пляжами в живописними бухтах Гюмбет і Бітез.

Для любителів старовини регіон Бодрума воістину знахідка. Відвідавши ті, що залишилися від 7- го чуда світу монументальні стіни, можна дістатися до грандіозного храму Аполлона в Дидимії. Дидимій залучає туристів своєю неповторністю і унікальністю. 

Береги тут порізані невеликими півостровами, а на горизонті видніються контури островів моря Егейського. Безліч гаваней і бухт, прекрасні пляжі, чарівна природа....

інфа з  algol.com.ua

Отже, без будь-якого туру від турфірми, прилітаємо в Анталію, беремо в ренту авто, їдемо по узбережжю через достовиди в Бодрум (600 км). Заселяємося у готельчику в гольф-клубі, де крім гольфового поля є басейни, турецькі бані, ресторанчики і кожні десять хвилин їздить маршруточка до моря, бо до моря аж цілий кілометр, то кажуть, що спуститися ми спустимося, а от підійматися буде влом. Як насмажимося в шезлонгах, то наймемо машину ще на кілька днів і махнемо по достовидах півострова. Такий от план.

Мрії про Бодрум
Мрії про Бодрум
Мрії про Бодрум
Бодрум. Карта
Бодрум. Карта