категорії: фото репортаж

Армія УНР у Богословській академї

теґи: Влад Куценко, ДА УНР, Київська православна богословська академія, Микола Григоренко, воєнна реконструкція, священник Павло Мельник

8 березня 2012 року з благословення ректора Київської православної богословської академії (КПБА) архієпископа Переяслав-Хмельницького і Бориспільського Епіфанія студенти та аспіранти Академії у залі засідань прослухали цікаву та пізнавальну лекцію на тему «Однострій воїнів Армії Української Народної Республіки», яку провели п. Владислав Куценко та п. Микола Григоренко, учасники клубу військово-історичної реконструкції «Чота пішої розвідки 3-ої Залізної дивізії Армії УНР», на запрошення духовного наставника Наукового студентського товариства ім. митрополита Даниїла (Чокалюка) священика Павла Мельника.

Під час заходу із уст доповідачів слухачі мали змогу дізнатися про час та умови виникнення УНР, формування українцями власної армії, ворогів незалежності України, бойову славу частин українського війська.

Особливим та, мабуть, вперше почутим для більшості був той факт, що саме у лавах вищезгаданої дивізії воював хорунжий Степан Скрипник – майбутній патріарх Мстислав. Також у ході проведення лекції було продемонстровано відновлені за архівними документами точні копії однострою, в які були одягнені доповідачі. Наприкінці лекції студенти та аспіранти мали змогу задати запитання та отримали на них вичерпні відповіді.

Отець Павло, дякуючи від імені усіх присутніх доповідачам за змістовну розповідь, подарував їм по останньому виданню «Трудів КДА», книжці про Т. Г. Шевченка митрополита Іларіона (Огієнка) та молитовнику. Закінчився захід молитвою до Пресвятої Богородиці, після чого усі бажаючі могли власноруч оглянути оригінальні експонати побуту козаків Армії УНР та зброю.

Аспіранти та студенти висловлюють подяку Владиці Епіфанію за благословення подібних заходів, священику Павлу Мельнику та доповідачам В. Куценку та М. Григоренку.

Із статті "У боротьбі за незалежність України", автор Кирил Пічак, аспірант КПБА

 http://www.kda.org.ua/zahody/972-u-borotbi-za-nezaleВладzhnist-ukrainy.html

Армія УНР у Богословській академї
Армія УНР у Богословській академї
Армія УНР у Богословській академї
Армія УНР у Богословській академї
Армія УНР у Богословській академї
Армія УНР у Богословській академї